Základní škola Malá Morávka

Loučení s páťáky a vystoupení všech dětí - Ahoj školo!

Loučení s páťáky a vystoupení všech dětí - Ahoj školo!

Učitelé tráví s dětmi ve všední dny často víc času než samotní rodiče, a tak je samozřejmé, že za pět let přirostou k srdci. Všichni ale víme, že je v jejich zájmu v pravý čas je vypustit do „velkého světa“ a nechat je sbírat zkušenosti i jinde a od jiných. Celý článek zde:

Učitelé tráví s dětmi ve všední dny často víc času než samotní rodiče, a tak je samozřejmé, že za pět let přirostou k srdci. Všichni ale víme, že je v jejich zájmu v pravý čas je vypustit do „velkého světa“ a nechat je sbírat zkušenosti i jinde a od jiných.  Jen se to loučení často neobejde bez slziček dojetí… Letos jsme z našeho hnízda vypustili šest páťáků. Že v tom velkém světě budou umět létat jsme si naprosto jistí. Jejich výborné výsledky rozebíráme v předchozím článku o SCIO testech a o přijímacím řízení na víceletá gymnázia. Slavnostní loučení s nimi jsme nechali na závěr června a spojili ho s přehlídkou umění všech našich žáků.

V tělocvičně jsme si vytvořili improvizované podium i hlediště pro diváky a nechali jsme vzniknout malé divadlo pro naše herce z dramatického kroužku. Ti zahráli premiéru zcela nové veršované hry „O prvním železe v Malé Morávce“, která vznikla z pera našeho dramatického kroužku, inspirovaná pověstí od pana Igora Hornišera. Děti se tak naučily nejen hrát, recitovat či vyrábět kulisy, ale při přípravě této hry se také dozvěděly zajímavosti z historie Malé Morávky. Doufejme, že budou mít ještě další příležitost si tento divadelní kousek zahrát před veřejností. Jejich herecké výkony totiž stojí za to vidět!

Mladší spolužáci přispěli do slavnostního programu anglickými písničkami a tancem, starší zase bubnovali na kachony jako zkušení námořníci na školním korábu. Děti navštěvující kroužek flétniček předvedly, co se za rok naučily pískat, všichni se pak zapojili do společného převedení úryvku z nádražácké scény divadla Járy Cimrmana. Program byl pestrý a jen dokazoval, že děti se dokážou nadchnout pro cokoliv a naším úkolem je poskytovat jim k tomu dostatek smysluplných příležitostí. A abychom se my učitelky nebraly moc vážně, nastavily jsme si zrcadlo a písničkou „Červnová učitelka“ jsme veřejně přiznaly, jak vypadáme na konci června.

Po skončení oficiální části jsme všichni zatlačili slzu dojetí a šli se společně s rodiči veselit ven k ohni a k bohatému občerstvení. Rodiče jsme k večeru propustili do domácího léčení, děti jsme si nechali na pozorování až do rána… Poslední akce tohoto roku se vydařila – ostatně jako celý školní rok. (EV)

Datum vložení: 3. 7. 2024 13:20
Datum poslední aktualizace: 3. 7. 2024 13:40
Autor: Správce Webu

O nás

Rychlý kontakt

Základní škola Malá Morávka, okres Bruntál, příspěvková organizace
Malá Morávka 89
793 36 Malá Morávka

tel.:725 775 813

IČ: 709 97 934

Ředitelka:
Eva Vraspírová

Logo školy

logo školy ZŠ Malá Morávka

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Předpověď počasí

dnes, pátek 12. 7. 2024
prudký déšť 23 °C 15 °C
sobota 13. 7. déšť 20/13 °C
neděle 14. 7. déšť 22/13 °C
pondělí 15. 7. slabý déšť 24/15 °C

Svátek a výročí

Svátek má Bořek