Základní škola Malá Morávka

Lyžařský výcvik a Mistrovství malotřídních škol

Vynikající poloha základní školy v centru sjezdařského ráje předurčuje naše žáky k tomu, aby se z nich stávali budoucí šampióni v lyžařských disciplínách. Škola a trenéři jim k tomu poskytují ty nejlepší podmínky, které by milovníci svahů z jiných měst mohli závidět. Celý článek zde, foto v galerii.

Vynikající poloha základní školy v centru sjezdařského ráje předurčuje naše žáky k tomu, aby se z nich stávali budoucí šampióni v lyžařských disciplínách. Škola a trenéři jim k tomu poskytují ty nejlepší podmínky, které by milovníci svahů z jiných měst mohli závidět. Od prvního lednového týdne je pevnou součástí rozvrhu hodin lyžařský kurz, který je pro všechny naše žáky zdarma a trvá až do skončení zimní sezóny. Tento benefit je zásluhou spolupráce mnoha lidí, kterým tímto škola děkuje za podporu – Skiareálu Kopřivná a trenérům TC Praděd za realizaci výcviku, panu Hálovi za bezplatný servis lyží pro bezpečnost našich dětí.

Tradiční součástí zimní sezóny je námi pořádané Mistrovství malotřídních škol v obřím slalomu. Letos proběhlo poslední lednový den jako součást zpestření pololetního vysvědčení. Na start se postavilo více než 40 malých závodníků v kategoriích 1. - 2. ročník, 3. – 5. ročník, vždy kluci a holky zvlášť. Vložena byla také kategorie dětí ze školky, které jsou již v tréninku TC Praděd, aby začaly sbírat závodní zkušenosti. Hojnou účast zajistila ZŠ Karlova Studánka a svého zástupce měla i Rudná pod Pradědem.

Na svahu byla postavena slalomová trať, o jejíž zdolání se děti pokusily vždy dvěma jízdami, počítala se jen ta rychlejší. Na start se postavili ostřílení závodníci i úplní začátečníci, kteří letos poprvé zahájili lyžařský výcvik. Všem patří velký obdiv a gratulace za odvážné výkony. Celý den se vydařil na jedničku, stejně jako pololetní vysvědčení, které se tento poslední lednový den ve školách rozdávalo. Ještě jednou děkujeme za pomoc s organizací trenérům z TC Praděd a Skiareálu Kopřivná. Už trénujeme na další ročník!

Datum vložení: 5. 2. 2024 13:35
Datum poslední aktualizace: 5. 2. 2024 14:06