Zářijové počasí překazilo mimo jiné také několik plánovaných podzimních akcí pro školáky. Ovšem všechno zlé je i k něčemu dobré. Více v článku zde:
Zářijové počasí překazilo mimo jiné také několik plánovaných podzimních akcí pro školáky. Z důvodu bezpečnosti jsme museli zrušit výlet do „pohádkového lesa“ s programem na Sovinci, kvůli výpadku elektřiny se neuskutečnilo ani tradiční setkání malotřídních škol v Rudné pod Pradědem.
I v naší škole jsme si čtrnáct dní museli vyzkoušet, jak asi probíhala výuka v dobách bez elektřiny. Bylo to sice mírně nepohodlné, ale užitečné ke společnému zjištění, jak moc už v současnosti spoléháme na různé technické vymoženosti a zapomínáme na vlastní kreativitu a dávné lidské schopnosti. Nebylo tak na škodu vyzkoušet si dva týdny bez počítačů, připojení k internetu, bez funkčních spotřebičů a telefonního signálu. Při pokušení reptat na drobné snížení komfortu jsme odkázali na situaci „za našimi humny“, kde lidé přišli o mnohem víc. V tomto srovnání se nám hned zdály naše problémy nicotné a vše jsme přijali jako součást přípravy na život v různých podmínkách.
Základní škola Malá Morávka, okres Bruntál, příspěvková organizace
Malá Morávka 89
793 36 Malá Morávka
tel.:725 775 813
IČ: 709 97 934
Ředitelka:
Eva Vraspírová