Základní škola Malá Morávka

Vynikající výsledky našich páťáků v národních srovnávacích testech!

Národní srovnávací SCIO testy

Občas se rádi pochlubíme tím, co jsme naše děti naučili. Mnohé nelze jednoduše změřit, vyfotit nebo předvést. Snažíme se dětem předávat nejen vzdělání, ale také hodnoty a kompetence pro celý jejich život. Měřitelné výsledky naší práce objektivně hodnotí srovnávací SCIO testy. Celý článek zde:

Hodnocení kvality školy – národní srovnávání a výborné výsledky našich páťáků

S koncem školního roku se rádi pochlubíme tím, co jsme naše děti naučili. Sportovní výsledky mluví samy za sebe jasnou řečí, ovšem my se zdaleka nevěnujeme jenom sportu! Naši žáci jsou mnohostranně talentovaní a byla by škoda je nechat jen běhat, skákat a lyžovat – přestože sbírka vítězných pohárů vystavená u vstupu do školy vypadá impozantně. Rozvíjíme naše žáky i v jiných oblastech, každý má šanci najít si tu svoji „hřivnu“, se kterou může zazářit, získat směr pro další seberealizaci.

Během školního roku se v rámci výuky i v odpoledních kroužcích školní družiny věnujeme hudebnímu, dramatickému i výtvarnému rozvoji, učíme děti základům etiky v hodinách náboženství i praktické dovednosti vaření. To vše stavíme samozřejmě na základech kvalitního vzdělávání. Možnost všestranného rozvoje je jeho přirozenou součástí, je spolunositelem této kvality.

Měřitelné výsledky vzdělávání si necháváme zhodnotit srovnávacími SCIO testy, aby za nás hovořila objektivní čísla. Výsledky našich páťáků v květnu byly excelentní, v celorepublikových srovnávacích testech zařadily naši školu dokonce mezi 10 % nejlepších v celé republice!

 Toto národní testování 5. tříd se skládalo ze čtyř dílčích oblastí – český jazyk, matematika, angličtina a obecně studijní předpoklady. Ve všech těchto oblastech naši páťáci dosahovali téměř ke 100 % úspěšnosti a zařadili tak ZŠ Malá Morávka mezi nejúspěšnější základní školy v republice. Anglický jazyk byl testován formou adaptivního testu určujícího úroveň jazykových schopností dle evropské klasifikace SERR – naši žáci již v pátém ročníku ve většině případů dosáhli na úroveň A2, která je očekávaným výstupem až na konci devátého ročníku základní školy!

Stejně vynikající výsledky v testech českého jazyka a matematiky děti předvedly i při testech přijímacího řízení na osmileté gymnázium a dokázaly tak, že závěry národního srovnávání nebyly žádná náhoda. Jak se již stalo zvykem, zásobujeme šikovnými dětmi zejména rýmařovské gymnázium. Přípravě na přijímací zkoušky poctivě věnovali několik měsíců. A všichni nejen že uspěli, ale obsadili v přijímacím řízení přední příčky! Jsme na ně hrdí a přejeme mnoho úspěchů nejen v dalším studiu, ale hlavně v celém dalším životě.

Následující grafy jsou výstupem společnosti SCIO při analýze výsledků ZŠ Malá Morávka ve srovnání s celorepublikovým průměrem. Celá zpráva s detailním hodnocením je k nahlédnutí v kanceláři školy. Těmito výsledky se každý učitel pochlubí rád.

Dalším objektivním testem měření kvality školy bylo dotazníkové šetření společnosti Kalibro. Respondenty tohoto dotazníku byli rodiče, zaměstnanci školy i žáci. V době uzávěrky tohoto Zpravodaje ještě nebyla k dispozici souhrnná analytická zpráva, dílčí výsledky však naznačují, že jdeme správným směrem. Za všechny podněty od dětí i dospělých děkujeme.

Ještě jednou děkuji také bývalé paní ředitelce Ivě Glatterové, která tento proces před lety nastartovala a před rokem nám předala k pokračování. „Hrdá škola“ je zastřešující heslo pro skvělý tým zřizovatele, zaměstnanců školy, rodičů a hlavně dětí! Všem, kteří se jakkoli podíleli na průběhu tohoto školního roku za celou školu upřímně děkuji – ať už jde o kvalitní výuku, mazání svačinek, funkci taxíkářů vlastních dětí, foukání dětských bolístek nebo organizaci velkých školních akcí – všechno do sebe krásně zapadlo a živý organismus naší školy díky této spolupráci zřetelně prosperuje. Výborné výsledky i pozitivní atmosféra naznačují, že máme společný cíl a umíme k němu najít i společnou cestu.  V září se na ní opět těšíme na shledanou! 

Eva Vraspírová, ředitelka ZŠ Malá Morávka

Datum vložení: 3. 7. 2024 13:30
Datum poslední aktualizace: 3. 7. 2024 13:32
Autor: Správce Webu

O nás

Rychlý kontakt

Základní škola Malá Morávka, okres Bruntál, příspěvková organizace
Malá Morávka 89
793 36 Malá Morávka

tel.:725 775 813

IČ: 709 97 934

Ředitelka:
Eva Vraspírová

Logo školy

logo školy ZŠ Malá Morávka

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Předpověď počasí

dnes, pátek 12. 7. 2024
prudký déšť 23 °C 15 °C
sobota 13. 7. déšť 20/13 °C
neděle 14. 7. déšť 22/13 °C
pondělí 15. 7. slabý déšť 24/15 °C

Svátek a výročí

Svátek má Bořek